Powróć do: Imprezy

Wampiriada

Wakacyjny Przegląd Horrorów

Wampiriada – czyli czyli Wakacyjny Przegląd Horrorów. Po raz pierwszy odbyła się w 2004 r. i od tego czasu niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Kino pod gwiazdami, na plaży, latem – co lepszego może się dziać w mieście o tej porze roku? Organizatorzy tej akcji rokrocznie prezentują widzom szerokie spektrum tego mrocznego gatunku filmowego, sięgając do jego najdalszej historii. Wszystko jest zorganizowane bardzo profesjonalnie, z odpowiednią oprawą i materiałami promocyjnymi. Każdą projekcję poprzedza prelekcja filmoznawcy, więc udaje się przemycić trochę wiedzy mimo wakacyjnego stanu umysłu.
Wampiriada to jednak nie tylko pokaz horrorów – nieodłącznym jej elementem jest zawsze akcja honorowego krwiodawstwa. Co roku pracownicy Wielkopolskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przyjeżdżają do Trzcianki w dniu Przeglądu i pobierają krew od licznych honorowych dawców krwi z naszego miasta i nie tylko, bo zdarza się, że krew oddają również turyści. Rokrocznie udaje się zebrać kilkanaście do kilkudziesięciu litrów krwi. Sama akcja oprócz tego, że jest znana, jest też zauważana i doceniana. W 2006 roku Wampiriada znalazła uznanie w oczach Związku Miast Polskich, zdobywając wyróżnienie w konkursie Miasta dla Turystów w kategorii Wydarzenia. Tradycją jest, że Wampiriada odbywa się zawsze w pierwszy weekend lipca. Mrożące krew w żyłach horrory nie studzą zapału krwiodawców, a seanse odbywają się nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Akcja trwa zwykle trzy noce, od piątku do niedzieli.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!