Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Powróć do: Aktywna turystyka

Rodzinnie

Sportowy dzień

Kompleks basenów w Czarnkowie 

Kompleks basenów w Czarnkowie z podgrzewaną, krystalicznie czystą wodą zapewnia stałą opiekę ratowników WOPR, trawiastą plażę, przebieralnie, toalety, natryski.
Podczas pobytu można skorzystać z boiska do siatkówki plażowej, koszykówki, tenisa stołowego, szachów (stoły ogrodowe), ogródka jordanowskiego, rampy wrotkarskiej. Czynna jest także wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz działa punkt gastronomiczny.
Wymiary basenów:
  • niecka główna 50 x 20 m, głębokość 1,20–1,80 m,
  • niecka mała 20 x 10 m, głębokość 0,40–1,20 m.
Czynne codziennie
od 1 czerwca do 31 sierpnia
w godzinach: poniedzałek 15.00–20.00
wtorek – niedziela: 10.00–20.00
Bilety całodniowe

Ścianka wspinaczkowa w Lubaszu

Na pochmurne i deszczowe dni zapraszamy do Lubasza, do hali widowiskowo-sportowej, w której znajduje się ścianka wspinaczkowa o długości 12 m, posiadająca cztery trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Forma aktywności doskonała, poza tym niezła frajda dla całych rodzin.
Wstęp płatny po wcześniejszym umówieniu się, tel. 600 699 604

Skatepark w Lubaszu

Skatepark dostępny codziennie, tor na świeżym powietrzu dla amatorów sportów ekstremalnych na deskorolkach, BMX-ach lub rolkach. W niedalekiej odległości jezioro i cały kompleks sportowy Ośrodka Wypoczynkowego w Lubaszu.
Wstęp bezpłatny

Lodowisko w Czarnkowie

Lodowisko czynne każdego zimowego dnia od 8.00 do 21.00. Wtedy aura również sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu! Dlatego zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na tor lodowy czarnkowskiego OSiR-u. Znajduje się on na bieżni stadionu o długości 400 m. Wieczorem doskonałą widoczność zapewnia oświetlenie, a pobyt umila muzyka. Nic, tylko ubrać łyżwy i śmigać!
Wstęp bezpłatny

Edukacyjne i krajoznawcze atrakcje

Park Grzybowy w Piłce

Unikalna w skali kraju atrakcja! Edukacja przyrodnicza połączona ze świetną zabawą i prawdziwym odpoczynkiem. Na obszarze ok. 1 ha wzdłuż ścieżek rozmieszczono wielkie modele grzybów oraz w naturalnych rozmiarach zwierzęta leśne. Wszystko opatrzone stosownymi podpisami pełnymi ciekawostek, które w bardzo przystępny sposób pokazują różnorodność i bogactwo okolicznych lasów. Park jest doskonałym miejscem dla rodzinnych wypadów na łono natury. W jego bliskości urządzono plac zabaw, ustawiono ławeczki i altanki.
Wstęp bezpłatny

Park Ryb Słodkowodnych w Trzciance

Wspaniała, tematyczna lekcja biologii w naturalnej scenerii, podczas której możemy poznać niezwykłe, podwodne życie ryb. Park Ryb Słodkowodnych to jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce. Zlokalizowany jest w Trzciance, na wschodnim  brzegu jeziora Sarcz. 
Umieszczono tam grupę modeli ryb najbardziej charakterystycznych i najczęściej występujących w naszych wodach, wykonanych w powiększeniu (ok. 3–5 m).  Precyzyjne i wierne oryginałom odwzorowanie umożliwia zgłębianie budowy anatomicznej poszczególnych gatunków.  Oprócz tego na obszarze parku ustawiono 10 tablic edukacyjnych z opisami  oraz ciekawostkami z rybiego świata. Jest to znakomita przestrzeń dla wypoczynku całej rodziny, tym bardziej że znajdziesz się w pobliżu trzcianeckiego OSiR-u, do  którego  dobrodziejstw infrastruktury będziesz miał pełny dostęp. 
Wstęp bezpłatny

Taras widokowy w Czarnkowie

Punkt widokowy znajduje się na szycie  Góry Krzyżowej w Czarnkowie. Można tam dotrzeć zarówno pieszo, rowerem, jak i samochodem. Dojście i samo miejsce są dobrze oświetlone, co umożliwia spacery o każdej porze dnia. Taras wyposażony jest w ławeczki, przestronną altanę ze stołem do gry w szachy i warcaby oraz nowoczesną lunetę  umożliwiającą bezpłatną obserwację rozległej panoramy miasta oraz sporego odcinka Doliny Noteci.
Wstęp bezpłatny