Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Powróć do: Imprezy

AgroTargi

Impreza nie tylko dla rolników

AgroTargi w Czarnkowie to nie tylko impreza dla rolników. To ważne i przygotowane z dużym zaangażowaniem i rozmachem wydarzenie kulturalno – rozrywkowe, które każdego roku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu. Wystawom i pokazom maszyn rolniczych towarzyszą stoiska z roślinami zielonymi, Kiermasz Produktu Lokalnego, konkursy, występy kapeli oraz lokalnych artystów, a także miasteczko recyklingowe. Co roku tradycyjnie przeprowadzana jest zbiórka szklanych opakowań w ramach akcji „Drzewko za szkło”. Warto zabrać ze sobą kilka butelek, a Stowarzyszenie „Bliżej Siebie i Natury” wymieni je na drzewko. AgroTargi to wydarzenie w którym chętnie uczestniczą całe rodziny. Zwyczajowo impreza odbywa się w dwóch miejscach jednocześnie. Liczne grono wystawców można zobaczyć zarówno na Placu Targowym, jak i na Placu Wolności w Czarnkowie.
Plac Targowy przeznaczony jest zwykle dla sprzedawców maszyn rolniczych i roślin zielonych. Każdego roku odbywa się tam także pokaz żywych zwierząt i konkurs na najpięksniejsze zwierzę. Organizatorzy AgroTargów nie zapominają o najmłodszych, dla których nigdy nie brakuje atrakcji. Maluchy mogą pojeździć kolejką czy skorzystać z dmuchanych zjeźdzalni.
Scena na Palcu Wolności należy tego dnia do lokalnych artystów, a wśród wystawianych na sprzedaż produktów rękodzielniczych nie brakuje witraży, biżuterii, aniołków z drewna, dekoracji decoupage, pudełek z filcu czy ręcznie szytych zabawek. Dodatkowo dzieci i dorośli mogą wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych i uczyć się od samych mistrzów. Jest tu także naturalna żywność wytwarzana przez lokalnych producentów, a od kilku lat odbywa się konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę regionalną”, przygotowywaną zwykle przez przedstawicieli poszczególnych gmin powiatu.